fbpx

Włosy zimą cz. 3 – zapuszczanie włosów

A może by tak zapuścić czuprynę?

Włosy zachowują się podobnie do wierzbowej gałązki. Jeśli jest długa to będzie miękka i pozwoli się wyginać i układać, ale będzie miała pewną sprężystość. Jeśli zaczniemy gałązkę skracać to będzie ona coraz bardziej sztywna i będzie coraz bardziej odstawać.

Włosy działają podobnie – w większości przypadków im dłuższe tym łatwiej się kładą i pozwalają czesać z produktem lub bez. Im krótsze tym bardziej sterczą (dotyczy to zwłaszcza grubych włosów). 

Często spotykamy się z prośbami klientów w stylu Ej, ale skróć mi tak górę o połowę bo mi włosy odstają. Nie zawsze skrócenie włosów rozwiąże problem, często pomoże tylko na chwilę.️

Warto rozważyć zapuszczenie dłuższej fryzury – czasami 2-3 cm robią już robotę, a być może otworzy Ci to całkiem nowe pole do stylizacji?

A więc… Zapuszczamy!

Jeśli chciałbyś spróbować zapuścić włosy, to zrób to wspólnie ze swoim fryzjerem!️ Po prostu przy strzyżeniu powiedz, że chcesz zapuścić włosy. My już wiemy co z tym fantem zrobić. 

Jednym z dużych błędów przy zapuszczaniu jest to, że po prostu przestajesz się strzyc na kilka miesięcy. Wtedy w okresie przejściowym wyglądasz po prostu głupio i czujesz się średnio. Fryzjer umie zrobić tak żeby w spokoju przetrwać okres zapuszczania i żeby fryzura wyglądała w tym czasie dobrze.

Co zrobimy na fotelu, jeśli będziemy zapuszczać wspólnie włosy? Przede wszystkim cieniowanie boków będzie stawało się mniej agresywne i będziemy strzyc je coraz niżej po to aby pozwolić włosom naturalnie opaść. Inaczej skończyłbyś z fryzurą na pędzel.

Będziemy również skracać rozdwojone końce włosów (zwłaszcza na grzywce) i kontrolować kształt fryzury.️ Tam, gdzie potrzebujesz więcej włosów do czesania, zostawić je w spokoju, a tam, gdzie ma ich być mniej, przytniemy bardziej. Dzięki temu włosy będą się łatwo układały, a Ty nie będziesz wyglądał jak pieczarka.

Włosy rosną ok 1-1,5 cm na miesiąc. Więc jeśli chcesz wypróbować dłuższy styl dojdziemy do niego wspólnie już przy 4-5 strzyżeniu!

Zadbaj o strukturę włosa!

Twoja kobieta pewnie sporo wie na ten temat. Gdy nosisz krótkie włosy i często się strzyżesz możesz mieć w ten problem wyrąbane. Jednak gdy chciałbyś dłuższą grzywę musisz zwrócić uwagę na to aby:

  • nie trzeć włosów intensywnie ręcznikiem po myciu. To bardzo niszczy włosy i powoduje że robi się siano na głowie,
  • używać spoko szamponu lub od czasu do czasu odżywki, 
  • dobrać produkty które nie będą wysuszać włosów.

Niestety z włosami jest tak, że rosną powoli, a gdy zniszczysz ich strukturę bardzo ciężko jest ją poprawić. Jeśli na głowie zrobi Ci się siano, a włosy się połamią (zwłaszcza na grzywce) to pomimo tego, że masz długie włosy, nie będą one wyglądały estetycznie i cały wysiłek zapuszczania pójdzie na marne.

I na koniec zaznaczam, że jeśli masz wyraźne oznaki łysienia, zwłaszcza mocno przerzedzony czubek, to raczej odpuściłbym sobie zapuszczanie włosów, bo dłuższe włosy wyeksponują łysinkę.