fbpx

Obalamy mity! Odżywki to tylko na siłce

Jeśli chcesz, aby fryzura wyglądała schludnie, to i materiał z którego ją robisz musi być w dobrym stanie. 

Pisaliśmy o tym ostatnio w poście o tarciu ręcznikiem. Wiemy już czego nie robić, żeby włosów nie niszczyć… ale co, jak jest już za późno? W końcu włosy matowe, sianowate, pozbawione blasku nie wyglądają najlepiej…

I tu pojawiają się odżywki!

Całe szczęście mamy cały arsenał różnego rodzaju 𝗼𝗱𝘇̇𝘆𝘄𝗲𝗸, które możemy zastosować, aby poprawić jakość włosów! Samo użycie odżywki wpływa nie tylko na wygląd włosów. Dodatkowym atutem jest to, że odżywione włosy są miękkie w dotyku i dużo chętniej poddają się stylizacji.

W skrócie – jeśli od czasu do czasu użyjesz odżywki, włosy będą się bardziej Ciebie słuchały przy układaniu. Jeśli nosisz rekruta lub oficera to możesz zapomnieć o temacie, ale jeśli lubisz dłuższe włosy to warto zainteresować się odżywkami.

Co wybrać?

W sklepach jest wiele produktów, kilka być może masz nawet w łazience…  ale dalej nie wiesz, czego i jak użyć? Spokojnie, przychodzimy z pomocą!

  • Klasyczna odżywka (ze spłukiwaniem) ma postać kremu i zazwyczaj jest w takiej samej butelce jak szampon, tylko postawionej “do góry nogami”. Po umyciu głowy nałóż, spłucz i gotowe.
  • Odżywki bez spłukiwania w sprayu – to zdecydowanie nasz faworyt z uwagi na łatwość stosowania. Po umyciu głowy i osuszeniu ręcznikiem (pamiętaj – odciśnij, bez tarcia!) spryskaj wilgotne włosy, nie spłukuj. Układanie fryzury będzie bajką! Naszym wyborem jest odżywka w sprayu od Not Bad Stuff, o której więcej przeczytasz tutaj.

Pewną ciekawą odmianą odżywek bez spłukiwania są oleje do włosów. Jedną kropelkę oleju rozprowadzamy na włosach i jest petarda. Tutaj również polecamy propozycję od Not Bad Stuff, którą znajdziesz tutaj.

Obu tych rozwiązań używamy na Warsztatach, więc jeśli zastanawiasz się co można zrobić z Twoimi włosami – zapytaj o to swojego barbera.