fbpx

Dlaczego warto używać suszarki?

Obiegowa opinia jest taka, że suszarka niszczy włosy…  
Nic bardziej mylnego! 

To mit, który wziął się z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, kiedy większość suszarek do włosów nie posiadała termostatu. 

Dziś suszarki wyposażone są dodatkowo w jonizację, mają nawet czujniki i niewielkie komputery, które regulują temperaturę powietrza jakim operujemy.

Dlaczego warto używać suszarki? 

Po pierwsze chodzenie z mokrą głową w chłodne dni nie jest najlepszym pomysłem… no chyba ze chcesz przeziębić zatoki.

Po drugie suszenie włosów suszarką po umyciu zmniejsza ryzyko łojotoku, a co za tym idzie powstawania stanów zapalnych na skórze głowy (innymi słowy wyskoczy Ci mniej pryszczy na karku i skroniach).

Po trzecie odpowiednie wysuszenie włosów ma znaczący wpływ na końcowy wygląd fryzury!

Po czwarte zakładanie czapki na głowę, która jest umyta i wysuszona suszarką powoduje, że gdy czapkę zdejmiesz to znacznie łatwiej ogarniesz chaos.

Jak prawidłowo suszyć włosy? 

Suszenie zaczynaj od czubka głowy, a nie od grzywki, grzywkę zostaw na koniec po to, by zbytnio jej nie męczyć. Włosy susz do momentu kiedy wszystkie będą równomiernie suche, staraj się przy tym już wstępnie je wymodelować. 

Jeśli masz wątpliwości co do swojej suszarki wykonaj prosty eksperyment! 

Włącz suszarkę na pożądaną temperaturę i przyłóż rękę do wylotu suszarki na odległość ok. 20 cm. Powinno być gorąco ale do wytrzymania. Jeśli powietrze totalnie parzy cię w rękę zmniejsz nieco temperaturę. 

Dodatkowe bajery

Sprawdź czy Twoja suszarka ma jonizację. To bardzo fajna funkcja – jony ujemne, produkowane przez iglicę wewnątrz suszarki, “przyklejają” się do włosów. Usuwają dodatnie ładunki elektrostatyczne z ich powierzchni, zapobiegając ich elektryzowaniu się. Dodatkowo zamykają łuskę włosa i wygładzają go, co powoduje, że włosy są miękkie, lśniące i mniej się łamią.

Pewnie zauważyłeś, że na większości suszarek znajduje się przycisk zimnego powietrza. Służy on do gwałtownego ochłodzenia strumienia powietrza.

Gdy podgrzewasz włos staje się on plastyczny a jego struktura otwarta. Gwałtowne ochłodzenie włosa powoduje, że jego struktura zamyka się i staje się gładki i sprężysty. 

Wykorzystaj tą właściwość włosa na swoją korzyść i zakończ suszenie strumieniem zimnego powietrza. Zobaczysz dużą różnicę w jakości i miękkości włosów!