fbpx

Co z tym wąsem?

Czy wąsy to przeżytek czy nowy trend? Jakie są typy wąsa? Komu jakie pasują? Jak dbać o wąsy? Na co zwracać uwagę? 

Ach, ten wąs…

Sprawa wąsa wraca zazwyczaj w listopadzie z uwagi na movember czyli akcję społeczną która poprzez zapuszczanie wąsa ma zwrócić uwagę na męskie nowotwory. Natomiast wąs w polskiej kulturze to coś tak naturalnego jak cebula.
Jeśli przyjrzymy się obrazkom w książkach do historii to wąsa nosili królowie, Piłsudski, Małysz… i nie da się ukryć, że wszyscy są lub byli wielkimi Polakami.
Wąs zaczął wychodzić z mody w latach 90. XX wieku, choć wcześniej był atrybutem na męskiej twarzy. To wtedy właśnie dość mocno zmieniła się estetyka w mediach i wąs przestał przystawać do wizerunku nowoczesnego mężczyzny. Zresztą chyba każdy ma w swoich wspomnieniach z dzieciństwa jakiegoś „wujka Waldka z wąsem”.

To modne to teraz czy nie?

Dziś wąs wraca do łask – jedni noszą bo lubią, inni bo chcą się wyróżnić, a jeszcze inni bo im pasuje. Też zastanawiasz się nad zapuszczeniem wąsa? Poniżej kilka rad!

  • Nosząc wąs pamiętaj o tzw ramce. Staraj się aby zawsze był elegancko i równo przycięty trymerem nad ustami. Mała rzecz, a niesamowicie wpływa na odbiór twarzy. Poza tym zarost nie będzie moczył Ci się w zupie 
  • Kto chciałby długiego, zawiniętego wąsa, musi liczyć się z tym, że jest to bardzo upierdliwe w utrzymaniu. Aby zakręcić wąs trzeba użyć wosku. Może być to specjalny wosk do wąsów albo każda inna pomada woskowa.
 

Przystrzyżony wąsik może dodać Ci charakteru, więc jeśli chcesz się nieco wyróżnić z tłumu warto sprawdzić przed lustrem jak będziesz się czuł z niewielką szczeciną pod nosem.