fbpx

Brzytwa

Po co ten ręcznik? Brzytwa goli najlepiej? Szybko? Dokładnie?
Wokół tego narzędzia narosło wiele mitów, ale zaraz je rozwiejemy!

Prawdziwy rytuał

Golenie brzytwą to ceremonia, na którą warto poświęcić minimum 30 minut! Ważne też, żeby przygotować na nią skórę. Oczyszczanie, rozgrzewanie i relaks dla skóry twarzy zapobiegają nieprzyjemnym podrażnieniom, tak samo jak golenie z włosem zamiast pod włos.

Brzytwa w Warsztacie

W naszych salonach jest to usługa premium – prawdziwe męskie spa

Barber przygotowuje skórę nakładając na nią prawdziwe kremowe mydło, rozbite pędzlem maczanym we wrzątku na konsystencję bitej śmietany (SŁODKO!). 

Następnie nakrywa twarz ciepłym kompresem, po czym wprawną ręką rozprowadza kolejną warstwę mydła i dopiero wtedy zaczyna się golenie.

Zazwyczaj golimy dwa razy, jednak brzytwa to nie jest narzędzie pozwalające uzyskać idealną gładkość. Właściwie każda inna technika golenia będzie SZYBSZA i DOKŁADNIEJSZA!

Na koniec prawdziwy test męskości – potężny chlust wody kolońskiej. Po kilku sekundach uczucia “wbijania igieł”, pozostaje już tylko przyjemna ulga.

A może pełne golenie twarzy brzytwą?

Nie wykonujemy tej usługi w naszych salonach. Dlaczego?

Nie z uwagi na brak umiejętności ale z uwagi na fakt, że wielu innych barberów robi to pod włos. Potem klienci wymagają od nas takiej samej pracy, pomimo że nie jest to prawidłowe i może rodzić poważne konsekwencje. Skóra przeciętnego chłopaka nie jest przystosowana do tak agresywnego golenia i nie chcemy, aby skończyło się ono nieprzyjemnymi podrażnieniami. 

Jeżeli masz zajawkę na retro i chcesz poczuć się jak Twój pradziadek, albo potrzebujesz prawdziwie relaksującego doświadczenia w naszym salonie – polecamy! W każdym innym przypadku sugerujemy skorzystać z innych opcji.