fbpx

4 fryzury idealne na lato

Mody pojawiają się i znikają, wiadomo, również we fryzjerstwie. U nas z chwilowymi modami wygrywa funkcjonalność. Wiemy, że letnie fryzury mają przede wszystkim być bezproblemowe w obsłudze i dawać poczucie świeżości. I właśnie dlatego w naszych propozycjach niezmiennie królują cztery strzyżenia, po które najczęściej przychodzicie do nas latem.

Sezon wakacyjny rządzi się swoimi prawami – plażing, upał, kąpiele – na głowie więc przydałoby się coś wygodnego. No ale przecież na wieczornej imprezie trzeba dobrze wyglądać! Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Dziś przedstawiamy Wam zestawienie czterech fryzur idealnych na wakacje:

1. Rekrut

Prościej się nie da. Rekrut (z angielskiego Buzzcut), to fryzura gdzie cała głowa ogolona jest maszynką. W zależności od długości góry wygląda mniej lub bardziej agresywnie. Nie każdemu będzie pasować, ale jeśli potrzebujesz super wygodnej fryzury, z którą nic nie trzeba robić przez dłuższy czas – warto spróbować.

2. Oficer

Obawiasz się, że rekrut jest zbyt agresywną opcją, ale wciąż szukasz czegoś bardzo krótkiego? Oficer (z angielsiego Crew Cut) będzie dobrym wyborem! Lekka grzywka i góra zdjęta maszynką na 9 lub 12 mm daje wrażenie eleganckiej fryzury, ale jednocześnie komfort krótkich włosów. Grzywkę można lekko unieść lub zaczesać w zależności od chęci – wygodnie na basenie i stylowo na wieczór!

3. Messy

„Pierun Pierdzielnął w Rabarbar” czyli symetryczna fryzura roztrzepana, która pasuje prawie każdemu. Ten typ cięcia prezentuje się najlepiej, kiedy umyjemy i wysuszymy włosy, a na koniec wystylizujemy glinką lub innym kosmetykiem, który akurat masz pod ręką. Wymaga to odrobinę więcej wysiłku niż całkowicie krótkie fryzury, ale czego się nie robi dla świetnego efektu! 

4. Crop

Chciałbyś uzyskać efekt WOW, ale też za bardzo nie zmęczyć się układaniem włosów? W tym wypadku sprawdzi się bardziej awangardowa wersja roztrzepanego stylu. Mocna, twarda grzywka spuszczona na czoło oraz lekka stylizacja z teksturą. Bardzo efektowna fryzura… i bardzo prosta w obsłudze! A przy okazji dobrze maskuje zakola i wysokie czoło. Najlepiej sprawdza się na szczupłych twarzach u chłopaków o miękkich włosach.